D.A.D – odzież, która zaskakuje wykonaniem

Jeżeli żeglarstwo jest twoją prawdziwą pasją, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowania. Na wodach takich jak jeziora czy na morzu, w każdej chwili może dopaść nas zmiana pogody. Musimy być zatem przygotowani na każdą ewentualność. Odpowiedzialny żeglarz, zawsze wyposażony jest w dobrą odzież, która ochroni go przed zimnem, wiatrem oraz…. Oczywiście wodą!

Jedną z firm godnych polecenia, która od wielu, wielu lat, a dokładnie od roku 1958 zajmuje się tworzeniem ubrań sportowych, w szczególności przeznaczonych na żagle, jest firma D.A.D Sportwear, potocznie nazywana po prostu dad. Poczatkowo firma ta była częścią grupy HEFTA. Firma dad tworzy ubrania trwałe i estetycznie wykonane – z dbałością o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Osoby, które pływają na żaglach doskonale wiedza, jak ważne jest to, aby odzież nie przeszkadzała, a każdy jej element był przydatny. Tak też jest z ubraniami sportowymi marki dad. Ubrania te testowane są w warunkach ekstremalnych – takich, jakie mogą przydarzyć się podczas żeglowania zarówno na jeziorach jak i na morzach. A warunki, które tam spotkamy nie zawsze są sprzyjające – woda, wiatr, mgła. Od kiedy firma jest na polskim rynku? D.A.D Sportwear swój początek na polskim rynku wiąże z rokiem 2012 i od tego czasu najbardziej znani sportowcy bardzo chętnie korzystają z odzieży właśnie tej firmy. Odzież tę chętnie zakładają na siebie nasze polskie gwiazdy żeglarstwa, np. Piotr Myszka, czy Roman Paszke. Jak już zostało wspomniane, marka ta oferuje produkty przede wszystkim dla żeglarstwa, ale nie tylko. Świetnie bowiem sprawdzą się one w życiu codziennym. Od roku 2013 widzimy te markę jeszcze częściej, ponieważ firma podpisała umowę z Polskim Związkiem Żeglarskim, co skutkuje zaopatrzaniem Reprezentacji Polski w ta, wysokiej jakości odzież.

Oczywiście ceny nie są bardzo niskie, jednak świetnie w porównaniu do jakości. dad oferuje zarówno kurtki, polary, jak i spodnie, spodenki, bezrękawniki, oraz wiele akcesoriów.